Rokycany obohatí vánoční výzdobu o další motivy

26.11.2018
Ilustrační foto
Vánoční motivy na lampách osvětlují nejen Masarykovo a Malé náměstí, ale zářivou atmosféru vytvářejí i v ulicích kolem města. Vánočně vyzdobené jsou tradičně ulice Míru, Palackého či Pražské. V letošním roce je světelná výzdoba navíc rozšířena i do Plzeňské ulice. Slavnostně osvícenou Spilku ozdobí také velký adventní věnec s nezbytnými čtyřmi svíčkami. Každou adventní neděli se postupně rozsvítí všechny čtyři svíčky.

K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční strom. Ten největší stojí na Masarykově náměstí, jeho špic bude letos zdobit velká hvězda. Menší stromek pak má své místo na kruhovém objezdu u Střelnice. Ovšem vánočních stromků bude po městě mnohem více než v minulých letech. Letošní novinkou je rozmístění menších smrčků na několika místech na náměstí. Zkrášlí tak například vchod před radnicí, knihovnou, kostelem nebo prostor u mariánského sloupu. Novinkou bude také osvětlení kašny na Masarykově náměstí.

Vánoční výzdobu dostane již tradičně i budova radnice. U velkého vánočního stromu na Masarykově náměstí nesmí chybět další symbol Vánoc, kterým je samozřejmě betlém. Před několika lety vytvořily děti z rokycanských základních škol slaměný betlém. Sníh i déšť se ale časem na slaměných postavičkách podepsal, a proto ho v loňském roce město nahradilo novými, povedenými figurami, které přebývají vánoční čas pod střechou.

Chybí tak už jen sněhová pokrývka, která by vánoční atmosféru dokreslila.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Rokycanska